|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 1 |
| Warranty: | 1year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Battery | 48VDC 30A |
| Computer | Siemens synthetic LCD display with integrated control panel |
| Electric machine | 48VDC 550W two-wheel drive with differential and electronic brakes |
| Air compressor | 48DVC 550W 0.8pa 50L/mm Oil free silent, maintenance-free |
| Working speed | ≤1000m/h |
| Maximum gradient | 15 ° |
| Height of projection | 0-10mm |
| Rubber wheel | Iron wheel hub, heat-resistant rubber special, the rear wheel is equipped with a locator, so that the car body along the straight line forward |
| Marking width | Available 150/200/300/400/450mm optional |
| Capacity | 100kg |
| Bead capacity | 15kg |
| Dimension | 1.4 * 1.05 * 1.05 m |
| Weight | 235kg (including battery, 20cm bucket) |