High-Performance Airless Road Marking Machine with Hydraulic Piston Pump & Integrated Beads Spreader-Fast, Smooth & Durable Road Line Marking for Professional
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Lifetime |
| Warranty: | One Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
-Environmental impact assessment report
-The company have EIA reply
-The supplier actual founding consistent with EIA acceptance comments
-Pollution discharge permit
-Fixed pollution source pollution discharge registration
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- HW-12L
- Type
- Marking Vehicle
- Object
- All Road Surfaces
- Moving Type
- Mobile
- Mixing Method
- Continuous Drum
- Automatic Grade
- Automatic
- Product Capacity
- 40~400t/h
- Certification
- ISO9001: 2000, CE
- Condition
- New
- Selling Units
- Single Item
- Varranty
- 1year
- Single Gross Weight
- 130.000 Kg
- Advantage4
- Low Noise
- Advantage3
- Widely Used in Many Plac
- Advantage2
- Easy to Operate and Maintain
- Unique Selling Point
- Electric Cold Paint
- Advantage1
- The Line Can Be Adjusted Conveniently
- Video Outgoing-Inspection
- Provided
- Core Components
- Marking Shoe
- Veight
- 130 Kg
- Transport Package
- Plywood Case
- Specification
- 1.7 * 0.9 * 1 m
- Trademark
- Heavsty
- Origin
- Jiangsu, China
- Production Capacity
- 2000 Pieces/Year
Packaging & Delivery
- Package Size
- 1.00cm * 1.00cm * 1.00cm
- Package Gross Weight
- 1.000kg
Product Description
12 Cold spray is the fastest and large flow of hand-pushed marking equipment in Haiwei Maxin construction, suitable for all kinds of harsh environment construction, especially the powerful hydraulic system for cold spray construction escort. Aluminum hydraulic tank outer wall with aluminum heat sink, heat dissipation effect is good, with the best domestic pump.
Latest Product Parameters
| Gasoline engine | 5.5HP Honda gasoline engine |
| How the pump operates | Built-in reversing hydraulic pump |
| Maximum discharge | 12L |
| Spray width | 50-600mm(double gun) Single gun up to 300mm |
| Maximum spray pressure | 23mpa |
| Maximum scribing speed | 13km/h |
| Nozzle | Single gun: 0.048 Double gun: 0.033 |
| Dimension | 1.7 * 0.9 * 1 m |
| Weight | 130kg |
| Assorting | 1. Laser pointer 2. Self-walking system 3. Lighting headlights 4. Automatic wire breaking system |
|
Model
|
12L-1
|
|
Power
|
5.5PS (Honda engine)
|
|
Pump
|
Built-in Reversing Hydraulic Pump
|
|
Spray Gun
|
Two
|
|
Max flow
|
12L/min
|
|
Type
|
Hand Push
|
|
Model
|
12L-2
|
|
Power
|
5.5PS (Honda engine)
|
|
Pump
|
Built-in Reversing Hydraulic Pump
|
|
Spray Gun
|
Two
|
|
Type
|
Hand Push
|
|
Spreader
|
Self-Leaking Glass Beads Spreader
|
|
Model
|
12L-3
|
|
Power
|
5.5PS (Honda engine)
|
|
Pump
|
Built-in Reversing Hydraulic Pump
|
|
Spray Gun
|
Two
|
|
Type
|
Hand Push
|
|
Spreader
|
Pneumatic Glass Beads Spreader
|
|
Model
|
12L-4
|
|
Power
|
5.5PS (Honda engine)
|
|
Pump
|
Built-in Reversing Hydraulic Pump
|
|
Spray Gun
|
Two (Automatic)
|
|
Type
|
Self-propelled
|
|
Function
|
Laser Guide; Automatic skip line.
|
|
Model
|
12L-5
|
|
Power
|
5.5PS (Honda engine)
|
|
Pump
|
Built-in Reversing Hydraulic Pump
|
|
Spray Gun
|
Two (Automatic)
|
|
Function
|
Self-propelled, Laser Guide; Automatic skip line.
|
|
Spreader
|
Self-Leaking Glass Beads Spreader
|
|
Model
|
12L-6
|
|
Power
|
5.5PS (Honda engine)
|
|
Pump
|
Built-in Reversing Hydraulic Pump
|
|
Spray Gun
|
Two (Automatic)
|
|
Function
|
Self-propelled, Laser Guide; Automatic skip line.
|
|
Spreader
|
Pneumatic Glass Beads Spreader
|
1.About Sample:
Free samples are not provided. lf you have the need to have samples mailed, the postage incurred shall be bomne by you
2.About Price:
The pncing is fexible and subject to adiustment based on your order quantty or packaging requrements. Kindly indicate the desired quanly when submiting an inguiry.
3.About Booked time
Generally speaking, the minimum order time is one month, but it may vary according to the quantity of the order.
4.About Custom .made products
welcome to discuss the details of our products with us. We can make design changes according to your needs.
5.About warranty:
We have great conidene in the qually of our producis and take qreat care in their packaging, ensuring that they aive to you in good condition. Howeve,. due to extended shipping times,there may be some supericial damage to the appearane of the product. Rest assured that this wi not afect its perommanc. If any issues with quality arise, we will promptly address them.
6.About Payment or other question:
Pls email us or chat with us online directly.
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Cold spray scribing series
- 12L Cold-Spray Line Marking Machine
- High-Performance Airless Road Marking Machine with Hydraulic Piston Pump & Integrated Beads Spreader-Fast, Smooth & Durable Road Line Marking for Professional